Kocaeli Üniversitesi
Uluslararası İlişkiler ve AB Birimi
 

2012-2013 Erasmus Personel Hareketliliği Eğitim Alma 2. Başvuruları

2012–2013 ERASMUS PERSONEL HAREKETLİLİĞİ EĞİTİM ALMA 2. BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR.


2012-2013 Erasmus Personel Eğitim Alma Hareketliliği 2. başvuruları 12 Nisan- 29 Nisan 2013 tarihleri arasında alınacaktır.

Eğitim Alma hareketliliğinde kullanılacak puanlandırma kriterleri ve hibe ödemeleri 1.seçimde kullanılanlar ile aynı olacaktır.

Erasmus Personel Eğitim Alma Hareketliliği, faaliyetinden akademisyen olarak araştırma görevlileri ve idari Personele öncelik verilmekle birlikte yeterli hibe olması durumunda öğretim üyelerimiz de yararlanabilmektedir. (Ayrıntılı bilgi: int.kocaeli.edu.tr/erasmus/?phdv=bilgi)

Başvuruda bulunacak öğretim elemanlarının web sitemizde yer alan “2012-2013 Erasmus Personel Hareketliliği ON-LINE BAŞVURU FORMU”nu doldurmaları gerekmektedir. On-line Başvuru Formu, başvuru sahibine ait kişisel bilgileri, misafir olmak istenen kuruma ait bilgileri içermektedir. Formdaki bilgiler gerek değerlendirme aşamasında gerekse seçilen personelin sonraki işlemlerinde kullanılacağı için, online başvuru formunun başvuru sahibi tarafından kesinlikle eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Görevlendirme ile kendi kadrosu dışında bir birimde çalışan personel kadrosunun bulunduğu ya da çalıştığı birimin ikili anlaşma kontenjanları üzerinden başvuru yapması gerekmektedir.

Program kapsamında misafir olunmak istenen yurtdışı yükseköğretim kurumu tercihleri, puanlandırmaya dahil olacağı ve değerlendirme listesindeki sıralamayı etkileyeceği için, Online Başvuru Formu’nda belirtilen gidilmek istenen kurum tercihinin sonradan değiştirilmesi mümkün değildir. Değişime ilişkin kontenjanlar için web sayfamızdaki "Personel Hareketliliği" sayfasında yayımlanan kontenjan tablosundan da incelenebilir).

Mevcut İkili Anlaşma kontenjanlarına başvuru formunun dışında ayrıca int.kocaeli.edu.tr/erasmus/?erasmus=ikilian&Anlasma=Verileri adresinden de ulaşılabilir. Bkz. 2012-2013 Erasmus İkili Anlaşma Verileri Personel Değişimi

Eğitim Alma Hareketliliği faaliyetine başvurmak isteyenler on-line personel başvuru formunda otomatik olarak sunulacak seçenekler dışında AB üyesi ülkelerden kendilerinin buldukları enstitü ve işletmelere de bu faaliyet kapsamında gidebilirler. Ancak, gidilmek istenen kurum bir Yükseköğretim Kurumu ise, bu mutlaka başvuru formundaki seçeneklerde yer alan, Üniversitemizin Erasmus anlaşması olan kurumlardan birisi olmalıdır. Ya da başvuru formu ile beraber personel adına yapılmış ve karşı kurumdan onaylanmış ikili anlaşmanın Birimimize iletilmesi durumunda, mevcut kontenjanların dışında da değişim yapılması uygundur.


Başvuru için Gerekli Belgeler:


- Fotoğraf yapıştırılmış Online Başvuru Formu’nun imzalı çıktısı
- Eğitim Programı(training programme) (İlan edilen başvuru süresi içerisinde yurtdışındaki kurumdan onaylı-imzalı, mühürlü - orijinal faks ya da taranmış olabilir. Başvuru sırasında faks ya da taranmış belge teslim edilmesi halinde eğitim programının orijinali değişim sonunda UİB’ye iletilmelidir).
- Değişim üniversitemizden işletmeye personel gitmesi şeklinde gerçekleşecekse ilgili işletmeden davetiye.

Belgelerin Birimimize teslim edilmesi için son tarih: 29 Nisan 2013’tür.

Başvuru tarihleri dışında ve eksik evrakla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Eğitim alma Programı(training programme) ve diğer belgeler için bkz. int.kocaeli.edu.tr/erasmus/?pgerekli=Belge

Personel hareketliliği en az 1, en fazla 6 haftadır. Ancak, birimimiz mevcut hibe ile daha fazla personelimizin hareketlilikten yararlanmasını sağlamak amacıyla Erasmus personel hareketliliği eğitim alma kapsamında hibelendirilecek süreyi 5 iş günü (+gidiş ve dönüş 1,5 gün yol, toplamda en fazla 6,5 gün) olarak sınırlandırmıştır.

Üniversitemiz ile Ulusal Ajans arasında imzalanan sözleşmeye göre; eğitim alma hareketliliğinin hibe tutarı 12.700 Avro iken ek hibe talebinde bulunulmuş ve Ulusal Ajans tarafından gönderilen 5.000 Avro ile toplam hibe miktarı 17.700 Avro olmuştur. 1. Seçimler sonucunda yedek olarak seçilen personel asil listesine alınmış olup kullanılan hibe miktarı 16.301,67 Avro’dur. Faaliyetten yararlanması planlanan personel sayısı ise 16 olarak öngörülmüştür. İkinci seçimde kullanılacak hibe miktarı 1.398,33 Avro’dur. Bu rakamlar tahmini olup, asıl yararlanıcı sayısı başvuran personelin gideceği ülkeye ve/veya değişim süresine göre değişebilir. İsteyen personel faaliyetten hibesiz yararlanabilir.


Değerlendirme Ölçütleri


Eğitim Alma Hareketliliği Puanlandırma Kriterleri
int.kocaeli.edu.tr/dosyalar/Egitim alma Hareketliligi Puanlandirma Kriterleri.pdf

Değerlendirme sonuçları 02 Mayıs 2013 tarihinde http://int.kocaeli.edu.tr adresinde ilan edilecektir.


İtiraz Hakkı


Sonuçlara dair yapılacak itirazların sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 03 Mayıs 2013 tarihine (saat 17:00) kadar Uluslararası İlişkiler Birimi’ne yazılı olarak iletilmesi gerekmektedir.


Erasmus Hakkından Feragat


Sonuçların açıklanmasının ardından Erasmus Personel Hareketliliği’nden yararlanmaya hak kazanan personelin bu hakkından feragat etmesi için belirlenen son tarih 06 Mayıs 2013 (17:00). Feragatler, Uluslararası İlişkiler Birimi’ne dilekçe ile (yazılı ve imzalı olarak) elden, e-posta (intoffice@kocaeli.edu.tr) ya da faks (+90262 303 10 44) yoluyla iletilebilir. Dilekçenin ulaştığına dair teyit alınması rica olunur.

Personelin değişim hakkından vazgeçmesini gerektirecek zorunlu hallerin 06 Mayıs 2013’ten sonraki herhangi bir tarihte ortaya çıkması durumunda, hak sahibi personelin Erasmus hakkından yararlanmaktan vazgeçtiğini başvurusunda belirttiği değişim başlangıç tarihinden en az 1 ay önce yukarıda belirtilen şekilde Uluslararası İlişkiler Birimi’ne iletmesi gerekmektedir.Yukarıdaki bilgileri eksiksiz olarak okudum ve kabul ediyorum. Başvuru için tıklayınız.

2012-2013 Personel Hareketliliği Eğitim Alma 2. Seçim başvurunuzu görüntülemek ya da silmek için buraya tıklayınız.


© 2017 Uluslararası İlişkiler Birimi | Kocaeli Üniversitesi
Görüş ve önerileriniz için: international@kocaeli.edu.tr

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler No:30
41380, Kocaeli
Tel : +90(262) 303 38 43-44
E-Mail: intoffice@kocaeli.edu.tr