2010 - 2011 Erasmus Öğrenim Hareketliliği Nihai Yerleştirme Sonuçları

Duyuru Tarihi: 2010-14-04 16:17:01

Değerli öğrencilerimiz,
2010-2011 Erasmus Öğrenim hareketliliği nihai* seçim sonuçları ekteki Excel dosyasında her bölüm için ayrı bir çalışma sayfasında sunulmaktadır. Yerleştirmesi yapılan öğrencilerin zorunlu haller nedeniyle (belgelendirmek koşulu ile) hakkından feragat etmesi durumunda mutlaka 22 Nisan 2010 tarihine kadar Uluslararası İlişkiler ve AB Birimi ile irtibat kurması ve feragat dilekçesini hazırlamaları (AB Birimi nden standart feragat dilekçesi temin edilebilir) gerekir (intoffice@kocaeli.edu.tr / Tel: 303 1045). 22 Nisan 2010 tarihinden sonra zaruri haller dışında Erasmus hakkından vazgeçen öğrencilerimiz kendilerinin yerine Erasmus tan faydalanabilecek yedek öğrencilerin gidişlerini engelleyeceklerinden ve kendilerine ayrılan hibenin iadesine sebep olacaklarından bir sonraki akademik yıl için yapılacak Erasmus öğrenim hareketliliği başvurusundan men edileceklerdir.
26-30 Nisan 2010 tarihleri arasında Erasmus Fakülte/Bölüm koordinatörünüz yerleştirilen öğrencileri gidecekleri üniversitelere bildirecek ve vize için eğitimin başlayacağı ve biteceği tarihlerin de belirtildiği davetiyelerinizi isteyecektir. Lütfen bu süre içerisinde koordinatörünüz ile irtibat halinde olunuz.
15 Nisan 2010 tarihi itibariyle gideceğiniz üniversitenin web sayfasını ziyaret ederek başvuru formu, barınma formu ve gerekli olan diğer belgelerinizi inceleyiniz ve hazırlayınız.Yapılması gereken işlemler için lütfen http://int.kocaeli.edu.tr/erasmus/index.php?yol=Harita bağlantısında yer alan Yol Haritasını izleyiniz.

Birimimizle yapacağınız tüm işlemler için gün ve saatler:
Salı-Perşembe Saat: 10.00-12.00 ve 14.00-16.00

Yerleştirmesi yapılan öğrencilerimiz için Birimimiz tarafından düzenlenecek oryantasyona katılım daha problemsiz bir Erasmus süreci için gerekli ve zorunludur. 2010 - 2011 Erasmus öğrenim hareketliliği için düzenlenecek oryantasyonun Mayıs ayının ilk yarısında yapılması planlanmaktadır. Oryantasyon yer/tarih/saati için lütfen Erasmus Öğrenim Hareketliliği duyurularını takip ediniz.

DİKKAT

* Erasmus hibesi Avrupa Komisyonu aracılığı ile Ulusal Ajans tarafından sağlanmaktadır. Bu nedenle, açıkladığımız sonuç değerlendirme açısından nihai, ancak hibe koşulu açısından bir ÖN SEÇİMDİR. Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize ayrılan bütçe dâhilinde talepler karşılanacaktır.


Tebrik eder, başarılar dileriz.
Uluslararası İlişkiler ve AB Birimi
İrtibat:
E-posta: intoffice@kocaeli.edu.tr
Tel: 3031045