2010 - 2011 Erasmus Staj Hareketliliği Değerlendirme Sonuçları

Duyuru Tarihi: 2010-23-03 17:04:27

2010 - 2011 Erasmus Staj Hareketliliği kapsamında Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize ayrılan bütçe henüz belli değildir. Erasmus hibesi Avrupa Komisyonu aracılığı ile Ulusal Ajans tarafından sağlanmaktadır. Bu nedenle, açıkladığımız sonuç değerlendirme açısından nihai, ancak hibe koşulu açısından bir ÖN SEÇİMDİR. Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize ayrılan bütçe dahilinde talepler karşılanacaktır.

Birimimizin Ulusal Ajans tan talep ettiği hibenin tamamının karşılanmaması ihtimaline karşı Birimimizce uygulanacak Erasmus Staj Hareketliliği öğrenci seçim öncelikleri aşağıdaki gibi olacaktır:

  • Toplam kontenjan sayısı Birimimize gönderilen hibeye göre belirlenecektir. Buna göre:
    1. Her fakülte için 3 kişilik kontenjan ayrılmıştır. Bu kapsamda her fakülte içerisinde öğrenciler kendi aralarında nihai puanlarına göre sıralanarak yerleştirmeleri yapılacaktır.
    2. Fakültelere ayrılan kontenjanların doldurulamaması durumunda kalan kontenjanlar, fakültelerine bakılmaksızın bireysel anlaşması olan öğrenciler arasında dağıtılacak ve bu öğrenciler aldıkları nihai puanlara göre yerleştirileceklerdir.
    3. Tüm yerleştirmeler yapıldıktan sonra elde hibe kalması durumunda yerleştirilemeyen tüm öğrenciler arasında nihai puan sıralaması yapılacak ve öğrenciler aldıkları nihai puana göre sıralanacaklardır.

Not: Dil sınavı sonuçlarının %45 ile Genel Not Ortalamalarının %55 i hesaplanarak oluşturulan listeye aşağıdaki dosyadan ulaşabilirsiniz.