2014-2015 Erasmus Değişiminde Dönem Uzatmak İsteyen Öğrencilerimizin Dikkatine

Duyuru Tarihi: 01.01.1970 03:00:00

2014-2015 Erasmus Değişiminde dönem uzatmak isteyen öğrencilerimiz aşağıda belirtilen şartları sağlamak koşuluyla HİBELİ olarak dönem uzatabileceklerdir, ancak dönem uzatmak isteyen öğrencilerimizin tamamına hibe verilip verilmeyeceği dönem uzatmak isteyen öğrenci sayısına göre netlik kazanacaktır. Mevcut hibemiz, taleplerin tamamını karşılamaya yetmez ise dönemini uzatmak isteyen öğrencilerimizin hibe ödemeleri BÖLÜM BAZINDA Erasmus öğrenim başarı (%50 dil+%50 GNO) sıralamasına göre yapılacaktır. Buna göre aşağıdaki koşulları sağlayan öğrencilerimiz öncelikli olarak bizlere taleplerini iletecektir. Talepler neticesinde yapılan değerlendirme sonucu hibeli ya da hibesiz dönem uzatabilecek öğrencilerimizin listesi web sayfamızda duyurulacaktır. Dönem uzatmak için sağlanması gereken koşullar:

*Güz döneminde alınan kredilerin en az 3/2'sinden başarılı olmak. (Örnek: 30 AKTS'nin en az 20sini başarmak)

*Dönem uzatma onay yazısı (misafir olunan üniversite ve Kocaeli Üniversitesi'ndeki bölüm koordinatörleri tarafınca imzalanmış, mühürlenmiş olarak ) (15 Aralık 2014'e kadar Birimimize iletilmesi gerekmektedir) (Örnek karşı üniversite onay yazısı)

*İkinci dönem öğrenim anlaşması (onaylı, imzalı, mühürlü) (30 Aralık 2014'e kadar Birimimize iletilmesi gerekmektedir)

*İkinci dönem tanınma belgesi (onaylı, imzalı, mühürlü) (30 Aralık 2014'e kadar Birimimize iletilmesi gerekmektedir)

*İkinci dönem hibe sözleşmesi (Eğer yurtdışına çıkmış iseniz, Birimimiz tarafından hazırlanacak olup imzalanmak üzere size gönderilecektir.)

Değişimden iki dönem faydalanacak olan öğrencilerin KATILIM SERTİFİKALARINI tek bir belge olarak almaları gerekmektedir. Ayrı ayrı getirilen katılım sertifikaları kabul edilmeyecektir.

Dönem uzatmaların sonuçlarının ivedilikle netleşmesi için dönem uzatma işlemlerinin (uzatma onay belgelerinin kopyaları) en geç 15 Aralık 2014'e kadar Birim personelimiz Yasemin Tokgöz'e bildirilmesi gerekmektedir.

İletişim: yasemin.tokgoz@kocaeli.edu.tr