2016-2017 Personel Hareketliliği Ders Verme 2. Seçim Başvurusu

Duyuru Tarihi: 2017-10-05 16:46:58

ERASMUS+  PERSONEL DERS VERME HAREKETLİLİĞİ 2. BAŞVURU

2016-2017 Erasmus Personel Hareketliliği Ders Verme 2. Başvuruları 09 Ekim 2017-03 Kasım 2017 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. Online başvurular 03 Kasım 2017 günü saat 12:00da sona erecektir. Başvuru için gerekli belgelerin teslimi için süre 03 Kasım 2017 saat 17:00a kadardır.  

Erasmus+ Personel Ders Verme Başvurusu İçin Gerekli Belgeler:

*Ders verme hareketliliğine başvurabilmek için ilgili personelin bağlı olduğu bölümün gidilecek kurumla yaptığı anlaşmada personel için ayrılmış kontenjan olması şarttır.

 • Online başvuru formu (web sayfamızdan (http://int.kocaeli.edu.tr/) yapılacak olan 2016-2017 Erasmus+ Personel Ders Verme Hareketliliği online başvurunun çıktısı alınıp fotoğraf yapıştırılacak ve birime teslim edilecektir.)
 • Yabancı dil belgesi
 • Teaching Mobility Agreement (Hareketlilik planı) (http://int.kocaeli.edu.tr/index.php?sayfa=page&id=personel-hareketliligi-belgeler) adresinden alınacak belge eksiksiz doldurulacak ve gidilecek kurumdan taratılmış imza alınacaktır.)
 • Engel raporu (Son 3 ay içerisinde alınmış)/ Engel kartı fotokopisi (Engelli personeller için)
 • Doktorasını yurtdışındaki bir üniversitede yapanlarla, unvanları doçent ve profesör olan öğretim üyelerinin yabancı dil belgesi getirmemesi halinde, yabancı dil puanı 65 olarak kabul edilecektir.

ÖNEMLİ: Yukarıda belirtilen başvuru tarihleri dışında ve/veya eksik evrakla yapılan başvurular, değerlendirilmeye alınmayacak ve hibe sağlanmayacaktır.

Açıklama:

 1. 2016 – 2017 Erasmus+ Personel Ders Verme Hareketliliği için Ulusal Ajans tarafından birimimize ek hibe gelmiştir. Bu kapsamda 5 personelimiz hareketlilikten yararlanacaktır.
 2. 2016 – 2017 Erasmus+ Personel Ders Verme Hareketliliği 2. başvuruları için gerçekleştirilmesi planlanan hareketlilikler en geç 25 Mayıs 2018’e kadar tamamlanmalıdır. Bu tarihe kadar gerçekleştirilmeyen hareketlilikler birimimiz tarafından değerlendirilmeye alınmayacak ve hibe sağlanmayacaktır.

Ders Verme Genel Bilgi: http://int.kocaeli.edu.tr/index.php?sayfa=page&id=ders-verme-hareketliligi-staff-mobility-for-teaching-assignments-sta

*Bütün belgeleri eksiksiz teslim ettikten sonra personeller aldıkları puana göre üniversite sıralamasına girecektir. Başvuru süresi bitiminde, daha önce çalışma takviminde belirtilen tarihlerde asil ve yedek listesi yayınlanır.

Başvuru şartları için lütfen tıklayınız.

Çalışma takvimi için lütfen tıklayınız.

Asil Olarak Hareketliliğe Katılmaya Hak Kazanan Personelin Teslim Edeceği Belgeler:

 • Katılmaya asil olarak hak kazanan personelin bağlı bulunduğu fakültenin Personel Dairesi Başkanlığı’na gönderdiği ve Rektörlük tarafından onaylanan görevlendirme belgesi
 • Bir bankadan Euro hesabı fotokopisi

*Bu belgeleri birime teslim eden personelle hibe sözleşmesi imzalanır ve hareketlilik başlamadan önce alacağı toplam hibenin %80’i hesabına yatar.

Hareketlilik Bitiminde Teslim Edilecek Belgeler:

Hareketlilik Bitiminde yapılması gerekenler:

 • Gerekli evrakları UİB’ye teslim etmek
 • E-mail adresinize gelecek olan Mobility Tool anketini doldurmak

*Bu işlemleri eksiksiz gerçekleştirdikten sonra hibenizin kalan %20’si hesabınıza yatırılacaktır.

 

İletişim:

intoffice@kocaeli.edu.tr

Muhasebe İşlemleri için:

Mahmut Mert mmert@kocaeli.edu.tr

Tel: 0262 303 38 44

 

Yukarıdaki bilgileri eksiksiz olarak okudum ve kabul ediyorum. Başvuru için tıklayınız.

2016-2017 Personel Ders Verme Hareketliliği başvurunuzu görüntülemek ya da silmek için buraya tıklayınız.