2017-2018 Erasmus Öğrenim Hareketliliği YEDEK Öğrencilerin Dikkatine!

Duyuru Tarihi: 2017-10-02 11:46:49

Değerli öğrencilerimiz,

2017-2018 akademik yılında seçilmiş öğrencilerimizin haklarından vazgeçmesi sonucu boşalan kontenjanlara programdan hibesiz olarak faydalanmak isteyen ilgili bölüm yedek öğrencileri yerleştirilecektir. Programdan hibesiz öğrenci olarak faydalanmak isteyen öğrencilerimiz feragat edilen bölüm, seviye, ülke ve üniversite bilgisini içeren dosyayı ekte bulabilirler. Aşağıdaki şartları sağlayan öğrencilerimizin 02 Ekim 2017 – 13 Ekim 2017 tarihleri arasında programdan hibesiz olarak faydalanmak istediğini, tercih edilen ülke ve üniversite bilgisini içeren dilekçe ile beraber birime teslim etmeleri gerekmektedir. Örnek dilekçe metnini 2. ek dosyadada bulabilirsiniz. . Lütfen aşağıdaki şartları başvuru yapmadan önce dikkatlice okuyun.

 

Hibesiz Öğrenci Değişim Şartları

  • 2017-2018 akademik yılı Erasmus öğrenim hareketliliği sonuç listelerinde YEDEK öğrenci olarak seçilen öğrencilerimiz başvuru yapabileceklerdir.
  • Yerleştirme toplantısına katılmayan, toplantıya katılıp sonrasında feragat etmiş veya herhangi bir kuruma ASİL öğrenci olarak yerleştirilmiş öğrencilerimizin dilekçeleri geçersiz sayılacaktır.
  • Sadece listede yer alan bölüm, ülke, üniversite ve seviye için kontenjanlar geçerlidir. Listede yer almayan bölüm öğrencilerinin dilekçeleri geçersiz sayılacaktır. Ayrıca kontenjanın ASİL öğrenciler sebebiyle dolu olduğu kurumlara ek kontenjan yaratmak suretiyle yerleştirme yapılmayacaktır.
  • Başvuran öğrencilerimizin boş kontenjandaki eğitim seviyesine (önlisans, lisans, yüksek lisans, doktora) uygun seviyede olmaları gerekmektedir.
  • 13 Ekim 2017 tarihi itibariyle öğrencilerimizden alınan dilekçeler değerlendirilecektir. Bu tarih sonrasında birime iletilen dilekçeler kabul edilmeyecektir.
  • Kurumlara yerleştirme yapılırken Erasmus başarı puanına göre sıralanmış liste esas alınacaktır. Başarı puanı yüksek olan YEDEK öğrenci uygun kontenjana yerleştirilecektir.
  • Hibesiz öğrenci olarak faydalanmak isteyen öğrencilerimiz sadece 2017-2018 akademik yılının bahar yarıyılında değişimden faydalanabileceklerdir.
  • 16 Ekim 2017 tarihinde hibesiz öğrenci seçim sonuçları web sitemizden ilan edilecektir.
  • İlan edilen listelere itiraz süresi 2 iş günüdür ve itiraz süresi 18 Ekim 2017de sona erecektir.
  • 18 Ekim 2017 tarihi itibariyle öğrencilerimizin bölüm Erasmus koordinatörleri tarafından yerleştirildikleri kuruma ivedilikle bildirilmeleri gerekmektedir.