2019-2020 Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği Yerleştirme Sonuçları

Duyuru Tarihi: 2019-03-28 14:03:32

2019-2020 Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği Yerleştirme Sonuçları

 

2019-2020 akademik yılında Erasmus Öğrenim Hareketliliği’ne başvuru yapmış ve anlaşmalı kurumlara yerleşmek üzere bölümlerce düzenlenen toplantılara katılan öğrencilerimiz için yerleştirme sonuçları ekteki zipli dosyada yer alan bölüm tablolarında yer almaktadır. Yerleştirme sonuçlarına göz atmadan önce lütfen AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

 • Bölümlere ait yerleştirme sonuç tablolarında “Durum”sütununda ASİL öğrencilerimiz, YEDEK öğrencilerimiz, toplantıya katılmayan, dilekçe ile yerleştirilmeyi talep etmeyen ve bazı sebeplerle başvurusu geçersiz sayılan öğrencilerimiz, toplantıya katılıp hakkından vazgeçen öğrencilerimiz yer almaktadır.

 

 • Bir kuruma asil olarak yerleştirilmiş tüm öğrencilerimiz hareketlilikten faydalanacakları dönem ya da dönemler için hibelendirileceklerdir.

 

 • 25 öğrenci sayısı üzerinde seçim gerçekleştirilmiş olan Uluslararası İlişkiler Bölümü’nün tüm öğrencileri de seçildikleri hareketlilik dönemi süresince hibelendirileceklerdir.

 

 • Üniversitemize öğrenim hareketliliği için tahsis edilecek hibe miktarı takriben Temmuz 2019itibariyle netleşmiş olacaktır.

 

 • Ağustos 2019 itibariyle birimimiz feragat eden öğrencileri göz önünde bulundurarak tekrar bütçe değerlendirmesi yapacak, boşalan kontenjanları tespit edecek ve yeterli hibe olması durumunda bölümlerde boşalan kontenjanlara yedek öğrencilerin hibeli yerleştirilmesi için Eylül ayı başında duyuru yapacaktır. Bu belirsizlik dolayısıyla YEDEK olan öğrencilerin değişimden faydalanma şansı sadece 2019-2020 bahar dönemi için geçerli olacaktır. Birimimiz Eylül ayında bütçenin yeterli olması durumunda feragat eden öğrencilerden boşalan kontenjanlara ilan ederek yedek öğrencileri yerleştirecek, bu duyuru öncesinde hiçbir yedek öğrenci boşalan kontenjanlara hibesiz faydalanmayı istese de yerleşemeyecektir.

 

 • Yerleştirmesi yapılan tüm öğrenciler için son resmi feragat tarihi 08 Nisan 2019’dur.

 

 

 • Feragat edecek öğrencilerimiz 

http://int.kocaeli.edu.tr/index.php?sayfa=page&id=ogrenim-hareketliligi-belgeler adresinde yer alan Feragat Dilekçesi’ni doldurup imzalayarak Uluslararası İlişkiler Birimi’ne iletmelidir. Gitmekten vazgeçtiği halde birime dilekçe ile feragatini bildirmemiş öğrencilerimiz Erasmus faaliyetinde bulunacağı öngörülen dönem ya da dönemlerde KOÜ’de ders kayıtlarını yaptıramayacaklarından, belirtilen feragat tarihine kadar feragatların bildirilmesi zorunlu ve önemlidir. Ayrıca zorunlu bir sebep olmaksızın resmi feragat tarihleri dışında feragat eden öğrencilerimizin Erasmus başarı puanı tekrar başvuru yapmaları halinde 10 puan azaltılacaktır.

 

 • Anlaşmalı bir yükseköğretim kurumuna eğitim görmek üzere seçilen öğrencilerimiz kurum değişikliği yapamazlar. 

 

 

 • Güz, güz+bahar dönemlerinde değişimden faydalanacak öğrencilerimizin 01 Eylül 2019itibariyle işlemlerine başlamamış, birim danışmanları ile herhangi bir şekilde bağlantı kurmamış olmaları halinde bu öğrencilerimiz haklarından vazgeçmiş sayılacaktır. İşlemlerine başlamayan ve birimle irtibat kurmayan öğrencilere 15 Ağustos 2019 tarihinde e-mail yoluyla birimle bağlantı kurmaları konusunda bildirimde bulunulacaktır. Çağrıya cevap vermeyen öğrencilerimiz Eramus öğrenim hareketliliği haklarını kaybetmiş sayılacak olup, bir sonraki akademik yılda tekrar başvuru yapmaları halinde Erasmus başarı puanlarından 10 puan kesinti yapılacaktır.

 

 • Yerleştirmesi yapılan öğrencilere süreç boyunca destek vermek amacıyla birimimiz çalışanlarından bir danışman atanacaktır. Birimimiz danışmanları tarafından süreç hakkında bilgi vermek amacıyla tüm asil öğrencilerimizin katılması zorunlu olan  oryantasyon toplantıları gerçekleştirilecektir.

 

 • Oryantasyon toplantıları 9 Nisan 2019 Salı günü saat 14:00’da Teknoloji Fakültesi Toplantı Salonu ve Mühendislik Fakültesi toplantı salonunda gerçekleştirilecektir. Lütfen hangi salonda toplantıya katılacağınızı görmek için ekteki excel dosyasını inceleyin. Oryantasyon toplantısına katılım zorunludur.  

 

 

 • Fakülte/bölüm koordinatörlerinin ekteki listede yer alan değişimden yararlanmak üzere ASİL olarak seçilen öğrencileri gidecekleri kuruma 28 Mart 2019 tarihi itibariyle dönem bilgileri ile bildirmeleri gerekmektedir. Yerleştirmesi yapılan öğrencilerin gidecekleri üniversitenin web sayfasını ziyaret etmeleri, Erasmus öğrencilerinin başvuruları için belirlenen SON TARİHLERİ ve gerekli işlemleri dikkatle takip etmeleri gerekmektedir. Karşı kurumca kabul alındıktan sonra da vize için zorunlu belge olan davetiyelerini istemeleri gerekmektedir.

 

 

Tüm öğrencilerimize süreç boyunca başarılar dileriz.