2020-2021 Erasmus Öğrencilerimizin Dikkatine!

Duyuru Tarihi: 2020-06-25 11:55:30

Değerli Öğrencilerimiz,

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı'nın 13 Mart 2020 tarihli duyurusunda ikinci bir duyuruya kadar değişim faaliyetlerinin askıya alındığı belirtilmişti. 19 Haziran 2020 tarihinde Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı'nın en son aldığı karara göre; 2020/2021 akademik yılı içinde gerçekleştirilecek hareketliliklerin çevrimiçi başlamasında Başkanlıkları açısından bir sakınca bulunmadığı ifade edilmiştir.

Ancak, Öğrenim ve Staj Hareketliliğin gidişatında belirsizlikler devam etmektedir. Hareketliliği gerçekleştirebilmeniz salgının gidişatına, uluslararası seyahatlerin ve yüz yüze eğitimlerin açılmasına veya eğitim döneminin online olarak başlamasına bağlı gözükmektedir. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle hareketliliğin aşağıda belirttiğimiz gibi gerçekleşme olasılıkları bulunmaktadır;

  • Yurtdışına çıkmadan hareketliliğin Türkiye’de online olarak gerçekleştirilmesi.
  • Yurtdışına çıkarak hareketliliğin online olarak gerçekleştirilmesi.
  • Yurtdışında eğitimin yüz yüze gerçekleştirilmesi.

Hareketlilikle ilgili olarak güz döneminde hareketlilikten yararlanacak öğrencilerimizin değişim öncesi belgelerini ve işlemlerini hazırlamaya başlaması gerekmektedir. Bu noktada Erasmus ofisinde danışmanız olarak atanan kişi ile iletişeme geçebilirsiniz.

Aynı zamanda değişimle ilgili olarak yapılacak olan harcamaların yurtdışına çıkamamanız halinde harcamalarınız mücbir sebep kapsamında değerlendirilmeyecek ve sizlere ödeme yapılması mümkün olmayacaktır.

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.