2020-2021 Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği Yerleştirme Toplantıları

Duyuru Tarihi: 2020-03-12 14:54:03

2020-2021 Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği Yerleştirme Toplantısına İlişkin Önemli Açıklamalar

(lütfen dikkatlice okuyunuz!!)

 • Değerli öğrencilerimiz,

2020-2021 akademik yılında Erasmus+ öğrenim hareketliliğine başvuru yapmış olan öğrencilerimizin GNO verileri 18-19 Şubat 2020 tarihi verilerine göre alınmış, not ortalaması eğitim seviyesi için uygun olan öğrenciler 3-4 Mart 2020 tarihlerinde yapılan dil sınavlarına girmişlerdir. Erasmus+ asgari kriterleri karşılayan öğrenciler yerleştirme toplantısına katılacaklardır.

 

 • Öğrenim hareketliliğinden faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için yerleşmek istedikleri üniversiteyi ve dönemi belirleyecekleri yerleştirme toplantıları 19-20 Mart 2020 tarihlerinde 2 gün süresince yapılacaktır. Tüm öğrenciler 19,20 Mart 2020 (Perşembe ve Cuma günü) tarihlerinde Uluslararası İlişkiler Biriminde yapılacak olan bölümlerine ait yerleştirme toplantılarına katılacaklardır.

    

 • Ekte 20 Ocak – 14 Şubat 2020 tarihleri arasında Erasmus+ öğrenim hareketliliği programına başvuru yapan ve gerekli başvuru kriterlerini sağlamış öğrencilerimizin katılacağı yerleştirme toplantısı çizelgesi bulunmaktadır. Lütfen bölümünüz için belirlenen toplantı tarih, saat ve yer bilgisini kontrol edin. 

 

 • Yerleştirme toplantısına katılmayan öğrencilerin asil ya da yedek olarak yerleştirmesi yapılmayacaktır. 

 

 • Yerleştirme toplantısına katılım zorunludur.

 

 • Toplantıya zaruri sebeplerle katılamayacak öğrencilerimizin Uluslararası İlişkiler Birimi’ne tercih ettikleri kurumları ve dönemleri belirten dilekçe bırakmaları zorunludur. Dilekçeler için son tarih 18 Mart 2020 saat 17:00’dır. Dilekçeler ya birime elden teslim edilecek ya da e-posta yoluyla gönderilecektir (intoffice@kocaeli.edu.tr). E-posta yoluyla dilekçe yollayan öğrencilerimizin ulaştı teyiti alması gerekmektedir.

 

 • Toplantıya katılamayacak öğrencilerimiz dilekçelerinde gitmek istedikleri kurumları dönemleri belirterek tercih sırasına göre sıralamalıdır. Tercih sayısında sınırlama yoktur.

 

 • 18 Mart 2020 tarihinden sonra teslim edilecek ya da e-mail yoluyla yollanacak dilekçeler kesinlikle kabul edilmeyecektir.

 

 • Mazeret bildirmeksizin birime dilekçeyle başvurmayan ve bölümüne ait toplantıya katılmayan adaylar hareketlilik hakkından vazgeçmiş sayılacak olup (Yedek öğrenci de olamayacaklardır), hareketlilikten faydalanmak isteyen tüm öğrencilerimizin başvuru ve seçim süreci gerekliliklerini yerine getirmesi önemlidir. Lütfen web sayfamızın duyurular bölümünü dikkatlice takip ediniz

 

 • Yerleştirmeye katılacak öğrencilerin kendi bölümlerine tahsis edilen yerleştirme saatinin başında belirtilen yerde hazır bulunmaları gerekmektedir. Yerleştirme işlemi Erasmus öğrenim başarı puanına göre sıra ile yapılacak olup, yerleştirmenin zamanında tamamlanabilmesi için geç kalan öğrenciler beklenmeyecektir. Kontenjan dolduktan sonra, puanı daha yüksek dahi olsa geç kalan öğrenci yerleştirilemeyeceğinden geç gelmemeniz büyük önem arz etmektedir. 

 

 • Başvuru kriterlerini sağlayarak yerleştirme toplantısına girecek öğrencilerimizin Erasmus başarı puanlarına göre bölüm bölüm listeleri birimimiz web sayfasında 16 Mart 2020 tarihinde yayınlanacaktır. 

 

 • Asgari başvuru kriterlerini sağlayamayan öğrencilerimizin bulunduğu bölümler için yerleştirme toplantısı düzenlenmeyecektir.

 

 • 2020-2021 Öğrenim Hareketliliği Anlaşma Tablosu güncel halde web sitemizde yer almaktadır. Lütfen bölümünüze ait anlaşmalı kontenjan bilgilerini tekrar kontrol ediniz. 

 

 • Yerleştirme toplantısına katılmadan önce anlaşmalı üniversiteler ile ilgili bilgi edinmeniz (eğitim dili, ülke, şehir) ve tercihinizi bu bilgi doğrultusunda yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

 

 • Yerleştirme toplantısı esnasında tercih ettiğiniz kurumu, gideceğiniz kurumdan kaynaklı mücbir sebep olmadıkça değiştiremeyeceğinizden toplantıya kurumlarla ilgili bilgi edinmiş ve karar vermiş olarak gelmeniz gerekmektedir.  

 

 • Yerleştirme toplantısına katılan tüm öğrenciler katılımcı listesini imzalayacaklardır. Ayrılmadan önce bölümünüze ait katılımcı listesini imzaladığınızdan emin olunuz. 

 

 • Yukarıdaki bilgilerin okunup gereğinin yerine getirilmesi öğrencilerin sorumluluğundadır. Bu bilgilerin okunmamasından kaynaklanacak sorunlardan Uluslararası İlişkiler Birimi sorumlu değildir. 

 

 • Seçim süreci ile ilgili oluşabilecek muhtemel değişiklikler için lütfen web sitemiz duyurularını sıklıkla takip ediniz.