2020 - 2021 Erasmus+ Staj Hareketliliği Nihai Yerleştirme Sonuçları

Duyuru Tarihi: 2020-05-06 15:53:01

Değerli öğrencilerimiz,

2020 – 2021 akademik yılında Erasmus+ Staj Hareketliliği kapsamında gerekli kriterleri sağlayan öğrencilerimizin yer aldığı nihai yerleştirme sonuçlarını ekteki Excel dosyasında bulabilirsiniz.

Excel dosyasında yer alan sembollerin açıklaması aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

2020 - 2021 Erasmus+ Staj Hareketliliği Öğrenci Yerleştirmesinde Kullanılan Değerlendirme Ölçütleri:

Öğrencilerimizin yerleştirmeleri; Erasmus başarı (GNO %50+İngilizce Dil Sınavı %50) puanlarına göre başvuru formunda belirttikleri tercih üzerinden yapılmıştır. Daha önce öğrenim ya da staj hareketliliğinden faydalanmış öğrencilerimiz ile 2020 – 2021 akademik yılı için hem öğrenim hem de staj hareketliliğine başvuran öğrencilerimizin Erasmus başarı puanlarından her bir faaliyet için 10 puan düşürüldü.

2020 - 2021 akademik yılı için kurumumuza tahsis edilecek hibe miktarı henüz belli olmamıştır. Kurumumuz ile yapılacak olan sözleşme tutarının Temmuz ayında netleşmesi beklenmektedir.  Buna göre;

  1. Asil olarak seçilen öğrencilerimizin maksimum 3 ay hibelendirilmesi kararlaştırılmıştır.
  2. Ortak anlaşma kontenjanının dolması dolayısıyla yedek olan öğrencilerimizin yerleştirmesi yapılmayacaktır.
  3. Hibenin öngörülenden fazla gelmesi durumunda ileriki süreçte staj faaliyet süresinde artış yapılabilir.

11 Mayıs 2020 saat 10:00’da Zoom üzerinden online olarak Staj Hareketliliği ile ilgili 'Oryantasyon Toplantısı' yapılacaktır. Asil olarak seçilen öğrencilerin toplantıya katılımı zorunludur.

Sonuçlarla ilgili itirazlarınız ve sorularınız için 11 Mayıs 2020 tarihine kadar denizerskou@gmail.com adresine mail göndererek birimimizle iletişime geçiniz.

Öğrencilerimiz için resmi feragat tarihi 22 Mayıs 2020’dir. Feragat etmek isteyen öğrencilerimizin feragat dilekçelerini denizerskou@gmail.com adresine mail göndermeleri gerekmektedir.

Yukarıdaki bilgilerin okunup gereğinin yerine getirilmesi öğrencilerin sorumluluğundadır. Bu bilgilerin okunmamasından kaynaklanacak sorunlardan Uluslararası İlişkiler Birimi sorumlu değildir.

ÖNEMLİ NOT:

1) Öğrencilerimizin staj hareketliliğini gerçekleştirebilmesi Covid-19 salgınının gidişatına ve YÖK’ün ikinci duyurusunda değişim faaliyetlerinin tekrar başladığını bildirmesine  ve uluslararası seyahatlerin açılmasına bağlıdır. Bu sebeple öğrencilerimizin değişimle ilgili herhangi bir harcama yapmaması gerekmektedir. Harcama yapılması halinde harcamalar mücbir sebep kapsamında değerlendirilmeyecek ve ödeme yapılması mümkün olmayacaktır. Değişimle ilgili harcama yapılmasını gerektirecek herhangi bir planlama yapılmaması önemle rica olunur.

2) Covid-19 nedeniyle staj tarihlerinde değişiklik yapmak isteyen öğrencilerimizin, YÖK tarafından değişim faaliyetlerinin tekrar başladığının bildirilmesinden sonra birimimize dilekçe vererek başvurada bulunmaları gerekmektedir. Kurum/şirket değişikliği ise mücbir bir sebep olmadıkça yapılamamaktadır.

Tüm öğrencilerimize süreç boyunca başarılar dileriz.