2021-2022 Erasmus+ Staj Hareketliliği Yerleştirme Sonuçları

Duyuru Tarihi: 2021-04-19 14:27:10

Değerli öğrencilerimiz,

2021–2022 akademik yılında Erasmus+ Staj Hareketliliği kapsamında gerekli kriterleri sağlayan öğrencilerimizin yer aldığı nihai yerleştirme sonuçlarını ekteki Excel dosyasında bulabilirsiniz.

2021–2022 akademik yılı için kurumumuza tahsis edilecek hibe miktarı henüz belli olmamıştır. Kurumumuz ile yapılacak olan sözleşme tutarının Temmuz ayında netleşmesi beklenmektedir. Buna göre;

1. Sözleşme tutarına bakmaksızın bir yüksekokuldan/fakülteden/enstitüden ilk 5 öğrencimiz asil olarak seçilmiş ve hibelendirilmiştir.

2. Asil olarak seçilen öğrencilerimizin maksimum 3 ay hibelendirilmesi kararlaştırılmıştır.

3. Bireysel anlaşmalı kuruma gidecek öğrenciler dilerlerse hareketlilikten hibesiz olarak yararlanabilirler.

4. Ortak anlaşma kontenjanının dolması dolayısıyla yedek olan öğrencilerimizin yerleştirmesi yapılmayacaktır.

Hibenin yeterli olması durumunda ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

27 Nisan 2021 saat 11:00’da Zoom üzerinden online olarak Staj Hareketliliği ile ilgili Oryantasyon Toplantısı yapılacaktır. Asil olarak seçilen öğrencilerle bireysel anlaşmalı kuruma hibesiz olarak gidecek yedek öğrencilerin toplantıya katılımı zorunludur.

Sonuçlarla ilgili itirazlarınız ve sorularınız için 22 Nisan 2021 tarihine kadar denizerskou@gmail.com adresine mail göndererek birimimizle iletişime geçiniz.

Öğrencilerimiz için resmi feragat tarihi 30 Nisan 2021’dir. Feragat etmek isteyen öğrencilerimizin feragat dilekçelerini denizerskou@gmail.com adresine mail göndermeleri gerekmektedir.

Önemli Not: 2021 sözleşme yılı için en erken proje başlangıç tarihi 1 Eylül 2021 olarak belirlenmesi sebebiyle bu tarihten önce staj, öğrenim ve personel hareketliliği için faaliyet başlangıç tarihi belirlenmesi mümkün değildir.

Erasmus staj hareketliliğinden asil olarak faydalanmaya hak kazanmış öğrencilerimizin hareketlilik faaliyetini fiilen gerçekleştirebilmeleri salgının gidişatına ve bu gidişata göre hem Türkiye’nin hem de öğrencimizin gitmek üzere seçildiği ülkece ve/veya kurumca alınan önlem ve tedbirlere bağlıdır. Bu sebeple değişimle ilgili herhangi bir harcama yapmamanız gerekmektedir. Harcama yapılması halinde harcamalarınız mücbir sebep kapsamında değerlendirilmeyecek ve sizlere ödeme yapılması mümkün olmayacaktır. Bu aşamada değişimle ilgili harcama yapmanızı gerektirecek herhangi bir işlem ya da planlama yapmamanızı önemle rica ederiz.

Yukarıdaki bilgilerin okunup gereğinin yerine getirilmesi öğrencilerin sorumluluğundadır. Bu bilgilerin okunmamasından kaynaklanacak sorunlardan Uluslararası İlişkiler Birimi sorumlu değildir.