2021-2022 Erasmus Yabancı Dil Sınavına Girecek Öğrenci Listeleri ÖNEMLİ

Duyuru Tarihi: 2021-03-17 16:03:03

Değerli öğrencilerimiz,

2021-2022 akademik yılında Erasmus+ öğrenim ve/veya staj hareketliliğinden faydalanmak isteyen öğrencilerimizin başvuruları 22 Şubat 2021-16 Mart 2021 tarihlerinde alınmıştır. Öğrencilerimizin başvuruları programa başvuru için gerekli minimum genel not ortalaması ve öğrenim hareketliliğinde değişim yapabilmeyi sağlayacak bölümler arası bir kurumlararası anlaşmanın var olup olmamasına göre değerlendirilmiştir. Ekteki excel belgelerinde yazılı İngilizce, Almanca ve Fransızca sınavlarına girecek öğrencilerin listesi yayınlanmaktadır. Listeler ad ve soyad bilgisine göre alfabetik olarak sıralanmıştır.

Yazılı İngilizce, Almanca ve Fransızca sınavına girecek öğrencilerin listesi hazırlanırken:

  • Genel not ortalaması başvuru yapmaya uygun olmayan (önlisans/lisans: 2,20/4:00 yüksek lisans/doktora: 2,50/4:00)
  • Öğrenim hareketliliğine başvuru yapan ancak bölümce yapılmış kurumlararası anlaşması bulunmayan
  • Genel not ortalaması çeşitli sebeplerle oluşmamış, bu sebeple Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’ndan GNO bilgisi alınamamış ve başvuru tarihleri içerisinde birime genel not ortalaması sağlamayan
  • Kurumlararası anlaşmalarda yer alan dil becerileri öğrencinin tercih ettiği dil sınavına girmesini gerektirmeyen

ÖĞRENCİLER DİL SINAVI LİSTELERİNE DAHİL EDİLMEMİŞTİR.

 

Yazılı dil sınavları 20 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilecektir. Yazılı İngilizce sınavı için hangi oturumda sınava gireceğiniz ve tüm dil sınavları için sınav sistemi ile ilgili bilgi 18 Mart 2021 Çarşamba günü mesai saatleri içerisinde Yabancı Diller Yüksekokulu (YDYO) web sitesi duyurularında yayınlanacaktır. Lütfen herhangi bir mağduriyet yaşamamak adına YDYO duyurularını sıklıkla inceleyiniz ve size bildirilen sınav yönergesini dikkatlice okuyunuz.

 

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.