2023-2024 Erasmus + Staj Hareketliliği Yerleştirme Sonuçları

Duyuru Tarihi: 12.04.2023 14:06:51

Değerli Öğrencilerimiz,

2023–2024 akademik yılında Erasmus+ Staj Hareketliliği kapsamında gerekli kriterleri sağlayan öğrencilerimizin yer aldığı nihai yerleştirme sonuçlarını ekteki Excel dosyasında bulabilirsiniz.

2023–2024 akademik yılı için kurumumuza tahsis edilecek hibe miktarı henüz belli olmamıştır. Kurumumuz ile yapılacak olan sözleşme tutarının temmuz ayında netleşmesi beklenmektedir. Buna göre;

  1. Sözleşme tutarına bakmaksızın bir yüksekokuldan/fakülteden/enstitüden asil olarak seçilen ilk 5 öğrencimizin hibelendirilmesi planlanmaktadır.
  2. Asil olarak seçilen öğrencilerimizin maksimum 3 ay hibelendirilmesi kararlaştırılmıştır.
  3. Bireysel anlaşmalı kuruma gidecek yedek öğrenciler dilerlerse hareketlilikten hibesiz olarak yararlanabilirler.
  4. Hibeli öğrencilerin feragat etmeleri durumunda yedek olarak ilan ettiğimiz listeden öğrenciler başarı sıralamaları dikkate alınarak ASİL öğrenci olarak değerlendirileceklerdir.
  5. Hibenin yeterli olması durumunda yedek öğrenciler için ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

 

24 Nisan 2023 saat 11:00’da Zoom üzerinden online olarak Staj Hareketliliği ile ilgili Oryantasyon Toplantısı yapılacaktır. Hibeli veya hibesiz olarak gidecek tüm öğrencilerin toplantıya katılımı zorunludur.

Sonuçlarla ilgili itirazlarınız ve sorularınız için 19 Nisan 2023 tarihine kadar erskoufiliz@gmail.com adresine mail göndererek birimimizle iletişime geçiniz.

Öğrencilerimiz için resmi feragat tarihi 01 Haziran 2023’tür. Feragat etmek isteyen veya hareketlilikten hibesiz yararlanmak isteyen öğrencilerimizin dilekçelerini 01 Haziran 2023 tarihine kadar erskoufiliz@gmail.com adresine mail yoluyla iletmeleri gerekmektedir.

 

Erasmus Kayıt Formu

2023-2024 akademik yılında staj  hareketliliğine başvuru yapıp asil ve yedek

olarak seçilen tüm öğrencilerimizin üniversitemizde kullanılan yazılıma kayıtlarının

aktarılabilmesi için kayıt formu doldurmaları gerekmektedir. Kayıt formunun 12 Nisan

2023-25 Nisan 2023 tarihleri arasında asil ve yedek seçilen tüm öğrencilerimiz

tarafından doldurulması zorunludur. Kayıt formu için lütfen tıklayınız

Lütfen formdaki bilgilerin doğru olduğundan emin olunuz.

 

Yukarıdaki bilgilerin okunup gereğinin yerine getirilmesi öğrencilerin sorumluluğundadır. Bu bilgilerin okunmamasından kaynaklanacak sorunlardan Uluslararası İlişkiler Birimi sorumlu değildir.