Colorado State Üniversitesi İle İkili İş Birliği Protokolü

Duyuru Tarihi: 2019-07-03 17:17:38

Değerli Üniversitemiz Öğretim Üyeleri ve Lisansüstü Öğrencilerimiz,
 
Colorado State Universitesi ile Kocaeli Üniversitesi arasında ikili işbirliği protokolü (Memorandum of Understanding) imzalanmıştır.
Bu önemli fırsattan istifade etmek isteyen öğretim üyelerimiz ve lisansüstü öğrencilerimiz Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rüveyda Kömürlü ile iletişime geçebilirler. 
Anlaşma protokolüne  http://int.kocaeli.edu.tr/index.php?sayfa=page&id=ikili-is-birligi linkinden ulaşabilirsiniz.

İkili Anlaşma ile İlgili Bilgiler

Dünyanın en iyi 500 üniversitesinden biri olan Colorado State University, Amerika Birleşik Devletleri, Colorado Eyaleti, Fort Collins'de yer alan bir devlet üniversitesidir. Colorado State University ile Kocaeli Üniversitesi arasında Haziran 2016 tarihinde yapılan ve 5 yıl geçerliliği olan ikili işbirliği protokolü (Memorandum of Understanding) imzalanmıştır.

İkili Anlaşmanın kapsamı: İki üniversitesinin tasarım, sanat, inşaat yönetimi, çevre mühendisliği ve tüm mühendislik bölümleri, doğa ve fen bilimleri ile sağlık bilimleri, iş yönetimi bölümlerini de içeren tüm lisans bölümleri ile tüm yüksek lisans programlarını kapsamaktadır. Bu bölümler dahilinde yapılacak ortak çalışmaları ve projeleri içermektedir.

İki üniversite arasındaki belirli alanlardaki işbirliği, sınırlandırılmamakla birlikte, belirtilen maddeleri kapsayabilir: 

1.     Akademik personel değişimi ve Öğrenci değişimi  

2.     Ortak araştırma faaliyetleri, dersler ve e-dersler

3.     Seminerlere ve akademik toplantılara katılım

4.     Yayınlanmış akademik çalışmaların ve diğer bilgilerin değişimi

5.     Kısa dönemli özel akademik programlar. 

https://www.colostate.edu/ 

 

Colorado State University

 

Amerika Üniversiteleri arasında bulunan Colorado State University, Colorado State ya da CSU diye de anılan Fort Collins’te kurulu devlet araştırma üniversitelerinden biridir. Ayrıca Colorado eyaletindeki üniversiteler arasında “amiral gemi”sidir. Fort Collins dışında Pingree Park ve Foothills bölgelerinde de birer kampüsü bulunan Colorada State University‘nin kuruluşu 1870 yılına dayanır. 1935 yılında devlet koleji olan okul, 1957 yılında devlet üniversitesine dönüşmüştür.

Pek çok lisans, yüksek lisans, doktora ve profesyonel sertifika programında kaliteli eğitim veren Colorado State University, özellikle Çevre Bilimleri alanındaki eğitimi ile ön plana çıkmaktadır. Dünyanın en iyi 500 üniversitesinden biri olan Colorado State University, öğrencilerini her zaman için daha fazlasını istemeye teşvik etmektedir. Colorado State University Fort Collins kampüsü geniş ulaşım ağı ile Amerika’nın “sonsuza dek yaşanabilecek kampüsler” oylamasında 3. olmuştur.

Agricultural Sciences; Business; Walter Scott; Jr. College of Engineering; Health and Human Sciences; Liberal Arts; Natural Sciences; Veterinary Medicine, Biomedical Sciences ve Warner College of Natural Resources olmak üzere 8 adet fakültesi olan üniversitenin bu fakültelerinde online programlar da verilmektedir.