Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği Yerleştirme Toplantıları Çizelgesi

Duyuru Tarihi: 2017-14-03 16:08:54

2017-2018 Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği Yerleştirme Toplantısına İlişkin Önemli Açıklamalar (lütfen dikkatlice okuyunuz!!)

* Ekli listede 22-27 Mart tarihleri arasında Erasmus+ öğrenim hareketliliğine başvuru yapmış ve gerekli başvuru kriterlerini sağlamış öğrencilerimizin katılacağı yerleştirme toplantısı çizelgesi bulunmaktadır. Lütfen bölümünüz için belirlenen toplantı tarih, saat ve yer bilgisini kontrol edin.
* Yerleştirme toplantısına katılmayan öğrencilerin asil ya da yedek olarak yerleştirmesi yapılmayacaktır.
* Yerleştirme toplantısına zorunlu sebeplerle katılamayacak öğrencilerimizin yerleştirme toplantısının yapılacağı tarihten en az iki gün önce birime üniversite tercihlerini belirttikleri bir dilekçeyi bırakmaları zorunludur.
* Yerleştirme toplantısına katılmayan ve tercih dilekçesi bırakmayan öğrenciler Erasmustan vazgeçmiş sayılacaklardır.
* Yerleştirmeye katılacak öğrencilerin kendi bölümlerine tahsis edilen yerleştirme saatinin başında belirtilen yerde hazır bulunmaları gerekmektedir. Yerleştirme işlemi Erasmus öğrenim başarı puanına göre sıra ile yapılacak olup, yerleştirmenin zamanında tamamlanabilmesi için geç kalan öğrenciler beklenmeyecektir. Kontenjan dolduktan sonra, puanı daha yüksek dahi olsa geç kalan öğrenci yerleştirilemeyeceğinden geç gelmemeniz büyük önem arz etmektedir.
* 20 Mart 2017 tarihinde başvuru kriterlerini sağlayarak yerleştirme toplantısına girecek öğrencilerimizin Erasmus başarı puanlarına göre bölüm bölüm listeleri birimimiz web sayfasında yayınlanacaktır.
* 2017-2018 Öğrenim Hareketliliği Anlaşma Tablosu güncel halde web sitemizde yer almaktadır. Lütfen bölümünüze ait kontenjan bilgilerini tekrar kontrol ediniz.
* Yerleştirme toplantısına katılmadan önce anlaşmalı üniversiteler ile ilgili bilgi edinmeniz (eğitim dili, ülke, şehir) ve tercihinizi bu bilgi doğrultusunda yapmanız sizin yararınıza olacaktır.
* Yerleştirme toplantısına katılan tüm öğrenciler katılımcı listesini imzalayacaklardır. Ayrılmadan önce bölümünüze ait katılımcı listesini imzaladığınızdan emin olunuz.
* Yukarıdaki bilgilerin okunup gereğinin yerine getirilmesi öğrencilerin sorumluluğundadır. Bu bilgilerin okunmamasından kaynaklanacak sorunlardan Uluslararası İlişkiler Birimi sorumlu değildir.
* Seçim süreci ile ilgili oluşabilecek muhtemel değişiklikler için lütfen web sitemiz duyurularını sıklıkla takip ediniz.