Staj Hareketliliği İle İngiltere ye Gidecek Öğrencilerin Dikkatine

Duyuru Tarihi: 2009-26-05 11:51:45

Değerli öğrenciler

Sizlerden İngiltere ye vize alma konusunda sorun yaşadığınıza dair birçok haber almaktaydık. Bu sorun sadece bizim üniversitemize ait değildi ve sorun genel bir çerçeve halini alınca Ulusal Ajans ilgili yerler ile bu konuda gerekli olan görüşmeleri yaptıktan sonra Türkiye deki tüm Erasmus ofislerine bilgilendirme yapmış. Bu bilgilendirmeye göre İngiltere ye (United Kingdom) staj amaçlı gidecek öğrencilerin vize başvurusunda İngiltere den de sponsor bulmaları gerektiği için resmi olarak sponsor olacak kurum British Council dir. Aşağıda ve eklerde İngiltere ye gidecek Erasmus staj öğrencilerinin takip etmeleri gereken adımlar anlatılmaktadır:
1- Öncelikle ekteki belgeleri dikkatlice okuyun. Ekte yer alan formu doldurduktan sonra pasaportunuz bir kopyasını, staj yapacağınız kurumdan alacağınız davet mektubunuzu ve bizim birimimizden alacağınız konsolosluk yazınızı aşağıdaki e-posta adresine gönderin:
Rebecca Rogers: Rebecca.Rogers@britishcouncil.org
2- İlgili kişi e-postanızı aldıktan sonra size Sponsorluk Sertifikası hazırlayacaktır. Bu bir sertifika değildir sadece ilgili kişinin size e-posta ile göndereceği bir numara içeren bir belgedir. Siz bu e-postayı aldıktan sonra vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Bu süreci ne şekilde başlatacağınıza dair bilgiler de size gönderilecek e-posta içerisinde yer alacaktır. Bir sonraki adımda öğrencilerin kendi adreslerine yine aynı kişi tarafından posta ile sponsor belgesi gönderilecektir. Bu belgeyi aldıktan sonra vize sürecini sonlandırmak için konsolosluğa gidebilirsiniz.
AçıklamaDosya
Information for COS
Guidance for visa application