Kocaeli Üniversitesi
Uluslararası İlişkiler ve AB Birimi
 

Uluslararası Ön Sayfa

1992 yılında kurulan Kocaeli Üniversitesi öğrenciler ve personele (akademik/idari) eğitim ve araştırma faaliyetlerinde sağlanacak uluslararası ortaklık ve değişim fırsatlarının yaşamboyu küresel perspektifi geliştirmede temel güç olduğuna ve Kocaeli Üniversitesi’nin geleceğin göz dolduran bir üniversitesi olarak pozisyonunu güçlendirerek görünürlüğünü ve etkinliğini arttırmada anahtar rolü oynadığına yürekten inanmaktadır.


Bu sebeple temel görev alanı üniversitenin uluslararası değişim ve işbirliği faaliyetlerini yürütmek ve geliştirmek olan Uluslararası İlişkiler Birimi uluslararasılaşma yolunda üniversite programlarını tanıtarak ve uluslararası akademik faaliyetlerde destek sağlayarak önemli bir rol oynamakta ve coğrafi anlamda bölgenin uluslararasılaşmasına katkısının yanı sıra öğrenciler, akademik ve idari personelin uluslararası arenada rekabet edebilirliğini arttırmayı amaçlamaktadır.


Bu amacı gerçekleştirmek üzere birim öğrenci/personel değişimini yürütme, yoğun dil kursları düzenleme, uluslararası ortak üniversitelerle kurulacak muhtemel işbirliğini oluşturma ve yürütme, üniversitemize eğitim veya araştırma amacıyla gelen uluslararası katılımcıları ağırlama vb. hususlarda faaliyet göstermektedir.


Siz de üniversitemizi değişim öğrencisi/personeli olarak ziyaret etmek ya da üniversitemizin öğrencilerine ve personeline sunduğu değişim imkânları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen ilgili linklerdeki bilgiye göz atın ve sizi bekleyen değişim olanaklarının farkında olun.
© 2017 Uluslararası İlişkiler Birimi | Kocaeli Üniversitesi
Görüş ve önerileriniz için: international@kocaeli.edu.tr

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler No:30
41380, Kocaeli
Tel : +90(262) 303 38 43-44
E-Mail: intoffice@kocaeli.edu.tr